היסטוריה

שומרים על ביטחון תעסוקתי משנת 1938

1905

חברת שמירה וביטחון הוקמה בשלהי שנת 1938 על ידי דוד לוי, שהיה השוטר העברי הראשון של תל אביב, במסגרת המשטרה הבריטית המנדטורית. לוי, עלה לישראל מבולגריה בשנת 1905, לחם במסגרת לגיון הזרים של הצבא הבולגרי במלחמת העולם הראשונה ולאחר שחזר לישראל שירת כשוטר בדרגת סמל.

1938

לאחר פרישתו מהמשטרה הבריטית, בתום תשע עשרה שנות שירות, החליט דוד לרתום את הניסיון הביטחוני העשיר שצבר במהלך שנות שירותו בצבא ובמשטרה ולהקים את חברת שמירה וביטחון, שסייעה בתחילת דרכה לישוב היהודי בישראל להתמודד עם המציאות הקשה של מאורעות המרד הערבי הגדול בשנים 1936 – 1938.

החברה הצעירה גייסה לשורותיה שוטרים יהודים, שהשתחררו מהמשטרה הבריטית. היא פעלה מחדרון קטן ברחוב הקישון בדרום תל אביב, סיפקה שירותי אבטחה לגופים כמו בנק דיסקונט וצברה מוניטין בקרב אנשי הישוב העברי בארץ ישראל, בעיקר הודות לשילוב בין המיומנויות הגבוהות של השומרים והמאבטחים ודבקותם בתפקיד, בזכותם ניצל רכוש יהודי רב.

1939

בשנת 1939 עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, הגיעו כוחות של צבאות זרים לישראל והדרישה לשירותים שונים גברה משמעותית. בתקופת מלחמת השחרור, גויס דוד לוי לצבא ועקב בקיאותו בערבית, עסק בחקירת שבויים. עם סיום המלחמה הצטרף לחברה בנו, מרדכי לוי, שהיה קצין בפלמ"ח ובצה"ל והשתלב בהקמתה של מחלקת הניקיון והאחזקה.

1971

עם פטירתו של דוד בשנת 1971, הצטרף לחברה בן משפחה נוסף, משה לוי, שעזב את תפקידו בהנהלת 'אגד', כדי להצטרף לעסק המשפחתי. ההנהלה המתחדשת פיתחה את החברה והקימה מחלקות מתמחות לשמירה ואבטחה, אחזקה וניקיון, ליווי טיולים ומשרד חקירות.

היום

משניים עשר עובדים ביום הקמתה, צמחה שמירה וביטחון והיא מעסיקה כיום למעלה מ-4000 עובדים. דוד לוי, בנו של מרדכי, הצטרף לחברה בשנת 1976. דוד, המשמש כיו"ר הקבוצה, הוא שהוביל בשנים האחרונות את "שמירה ובטחון" והביא אותה למקום בו היא נמצאת כיום – החברה המובילה בתחום האבטחה בישראל, לרבות אבטחה מיוחדת ואבטחה בחו"ל.

במהלך כל שנות פעילותה, שמירה וביטחון הקפידה להתאים את עצמה לאתגרים המשתנים תכופות ולשמור על מעמדה כחברה חלוצית ופורצת דרך.

החברה, המנוהלת כיום על ידי בני הדור הרביעי למקימיה, נמנית על חברות האבטחה המובילות במדינת ישראל ופועלת כל העת להתאמת אופן פעילותה לצרכי לקוחותיה בכל ענפי המשק.

דברו איתנו!
    רוצים לעבוד אצלינו? הגישו מועמדות – בעמוד משרות

    Site by Imaginet

    תפריט נגישות